[ Geri Dön ]

 

 

 

Neden Sigarasız Web Sayfası!

 

 

Sigaranın, bu işten para kazananlardan başka, hiç kimseye faydası yok! Aksine kısa ve uzun vadede hem içene hem de pasif içiciler olarak bilinen "duman altıcılara" bilimsel olarak kanıtlanmış birçok ciddi zararları var.  İşte somut kanıtlar: Dünyada her yıl sigaradan ölen insan sayısı yaklaşık 5 milyon!  Bunun anlamı her 6,5 saniyede yaklaşık 1 kişi ölüyor.  Yani siz bu satırları okurken bir kişi sigaradan dolayı ölüyor.  Türkiye'de ise 30 milyon kişi sigara içiyor ve her yıl sigaradan ölen insan sayısı yaklaşık 120 bin!  Bu sayı Türkiye'de trafik kazalarında ölen insan sayısının nerdeyse 3 katı! Maddi olarak ülke ekonomisine getirdiği yük ise 3 milyar dolar, oldukça düşündürücü...

 

İnsanlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Malkaya Köyü Web Sayfası olarak köyümüzün web sayfalarında sembolik olarak sigara içme yasağını

 

 

Bu web sayfası boyunca sigara içmek yasaktır!

 

Sigarasız Web Sayfası Smoke Free Web Site

 

sloganı ve bu sloganımızı sembolize eden yukardaki amblem ile 06 Şubat 2005 tarihinde başlatmış bulunuyoruz.  Bu çabamızın internette bir başlangıç olmasını ve bu mesajı veren sitelerin çoğalmasını diliyoruz.

 

Sen de, web sayfanı "Sigarasız Web Sayfası" yaparak, bu anlamsız alışkanlığa karşı sembolik de olsa  duyarlılığını gösterebilirsin.  Aşağıdaki "Sigarasız Web Sayfası" amblemlerinden birini ücretsiz indirerek web sayfana yerleştirebilirsin. 

 

Unutmayalım sigara sağlığımızın ve toplumumuzun sinsi düşmanıdır, onunla ve ondan çıkar sağlayanlarla savaşabilmek için akıllı ve bilgili olmamız gerekmektedir ve bu yöndeki küçük büyük her çaba değerlidir, unutma!

 

Sigara ile savaş hakkında daha fazla bilgi için

 

 

Ücretsiz sigarasız web Amblemleri

 

Sigarasız web sayfası amblemini web sayfanızda ücretsiz kullanabilirsiniz.  Amblemleri indirmek için amblem üzerinde sağ fare tuşu ile tıklayarak "resmi kaydet-Save picture as..." seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

 

 

          

(50x50 pixel, 1.46 kB)  indir

 

 

           

  (120x54 pixel, 1.83 kB) indir

 

 

 

 

         (195x60 pixel, 2.19 kB) indir

 

 

 

 

   (260x80 pixel, 2.98 kB) indir

 

 

 

[ Geri Dön ]